Bhakti Vrikša

Bhakti Vrikša tähendab sanskriti keelest otsetõlkes armastuse puud ning teenimist. Bhakti Vrikša on heasüdamlike ja erksate inimeste vaimne kooosviibimine, kus siiralt püüeldakse teadvustada ennast, Jumalat ning maailma.

Mis plaanis?

  • magus kirtan (pühade nimede kooslaulmine)
  • ühine japa meditatsioon
  • filosoofia arutelu
  • küsimused ja vastused
  • maitsev prasadam (pühitsetud toit)
  • suhtlus väikeses grupis

Bhakti Vrikšale saab tulla absoluutselt iga inimene. Reeglina neid kohtumisi korraldatakse kodustes tingimustes, tavalistes korterites. Te satute justkui kellegi perekondlikule üritusele oodatud külalisena.

Bhakti Vrikša eesmärk on osutada katkematut vaimset abi selle liikmetele, mis sedasi aitaks kaasa sellise ühiskonna loomisele, mille aluseks on armastus Jumala vastu ja omakasupüüdmatu suhtumine teineteisesse.

Bhakti Vrikša kehastab endas Sri Chaitanya Mahaprabhu soovi levitada armastust Jumala vastu kõikidele, mitte tehes erinevust inimeste vahel. Need inimesed aga omakorda levitavad seda teistele ning sedasi aitavad nad Teda.

Grupi liidrid, ilmutades vanemlikku meeleolu, hoolitsevad isiklikult ja armastusega oma grupi liikmete eest ja innustavad neid vaimselt arenema.

Bhakti Vrikša on üks Nama Hatta vormidest. Tehniliselt nimetame me Nama Hattadeks tavaliselt igasuguseid vaimseid gruppe, reeglina väljaspool templit tegutsevaid. Bhakti vrikša on nama hatta vorm, mis koosneb Krišna teadvuse teooria ja praktika süstemaatilisest õpemisest ja mis rohkem sobib algajatele pühendunutele.

Bhakti Vrikšade missioon

Me hoolitseme Jumal Krishna iga pühendunu vaimse kasvu, õnne ja heaolu eest. Ühendudes ühtseks, kiiresti kasvavaks Bhakti Vrikšade perekonnaks, osaleme me Jumal Chaitanya ja Srila Prabhupada juhenduse täitmises, milleks on Krishna Teadvuse levitamine kõikjale.

Tallinnas on ka Bhakti Vrikša gruppid , mis kohtuvad:

Esimene:
Iga teine teisipäev (vaata kalendrid)
Aadressil – Gauranga kohvik – Pallasti 1
Küsimuste korral helistage:
55 635 030 Madana-sundari dd

Tere tulemast!