Templi elu – Lasteprogrammid

Meie missioon:

„Inimene ei peaks saama isaks või emaks, kui ta pole võimeline juhatama oma lapsi Jumala juurde“ (Srimad Bhagavatam)

• Lapsed on meie tulevik!
• Lapse isiksuse kujunemine toimub esimese 5-7 eluaasta vältel. Sellest, milline alus rajatakse nende aastate vältel, sõltub tema edasine psühholoogiline areng, tema eluväärtused ja eelistused. Laste elus kujunevad otsustavaks meie eeskuju ja see armastus, aeg ja pingutused, mis me lastesse panustame.
• Lastele pakutavad vaimsed ühistegevused võimaldavad lastevanematele nii ühist huvitavat tegevust oma lapsega kui täita olulist kasvatuslikku, õpetlikku ja hariduslikku ülesannet.
• Me kõik õpime Vedasid ja kindlasti tahaksime tutvustada neid väärtuslikke teadmisi ka oma armsale lapsele.
• Kuid kuidas teha seda arukalt ja põnevalt? Kuidas õpetada lastele vedalikke teadmisi nii, et see oleks neile huvitav, põnev ja rõõmuküllane? Mis oleks kui mõtleksime ja arutleksime selle üle üheskoos!!!

Meie eesmärgid:

Lasteprogrammides tahaksime kasutada mänge, mis seostuvad pühakirjadega või pärinevad pühakirjadest. Lisaks lapse üldisele arengule aitavad need mängud alati meenutada Krishnat ja Teda mitte kunagi unustada. Samuti tutvustame seeläbi lastele vaishnava kultuuri ja käitumislaadi, ning arendame neis selliseid olulisi isikuomadusi nagu ausus, kaastundlikkus, töökus, omakasupüüdmatus, oskus töötada koos teistega, soov teenida teisi ja Jumalat.

Meie meetodid:

Krishna teadvuses kasvavad lapsed, nii nagu lapsed ikka, armastavad meisterdada ja joonistada, küpsetada, kududa ja õmmelda ning töötada aias, mängida pille ja laulda, teha näitemänge, mängida:

Kuid meil tuleb näidata neile eeskuju, kuidas seejuures alati mäletada Jumalat ning teha seda kõike kingitusena Temale.

Looming:

Srimati Radharani, palun ütle,
kas ka mina võiksin olla Sinu
puhas pühendunu?

Srimati Radharani, tead,
pühapäevaprogrammil
enne pidusööki nad küsivad –
„Kes sooviks pesta altaritoa põrandat?“
Aga ma ei taha seda niiväga teha …

Srimati Radharani, mu tehtud toit
on üks paras kört …
Ma ise söön küll isuga, aga mul pole
õrna aimugi, mida sellest arvab Krishna …

Srimati Radharani, Sa laulsid seal Vrindavana metsas.
Kuidas see ikkagi juhtus,
et Sa nii laulsid, et Ta mängis edasi, ja kõik kuulsid Ta flööti,
kuid tegelikult polnud Tema jaoks olemas
midagi muud, kui ainult Sinu laul …?

Srimati Radharani,
Ta tuli siia ainult Sinu pärast …
Srimati Radharani,
kuidas see Sinuga ikkagi nii oli …?
Ütle, mida ma pean tegema …?

Read Srila Prabhupada kirjast

„Kõige olulisem omadus, mida teil on võimalik praegu arendada, lisaks suurele kannatlikkusele, seisneb võimes armastada oma last tingimusteta ja teda teenida, ootamata midagi tagasi. See on üks pereelu saladustest. Õppides teenima ja armastama oma mehi, naisi ja lapsi, ning olema nende suhtes kannatlik ja endast andev, leiame me eneses võime armastada tingimusteta ja olla kaastundlik kõikide elusolendite suhtes, ning seeläbi lõpuks ka võime tõeliselt armastada ja teenida oma Guru ja Krishnat.
Te olete õigel teel ja see on üks väga oluline etapp Teie vaimses arenemises. Lisaks oskustele ja vaimsetele omadustele, mis sellest olukorrast tulenevad, õpetab see Teid saama veelgi paremateks õpilasteks, kes võtavad enesele olulise vastutuse, mis seisneb eeskujulike pühendunute kasvatamises Vaimsele Õpetajale rahulolu pakkumiseks. Hästi üles kasvatada, armastada tingimusteta, kinkida oma elu ning kasvatada oma laps tõeliseks pühendunuks Krishna teadvuses ja pakkuda selliselt rahulolu Krishnale, see pole tühine saavutus!“
Srila Prabhupada rääkis, et ema tingimusteta armastus oma lapse suhtes on kõige parem võrdlus sellest, kuidas hing tingimusteta armastab Jumalat.