Tema Jumalik Armulikkus A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada, Rahvusvahelise Krišna Teadvuse Ühingu asutaja-acharya

Prabhupada

1965. aastal suundus 69 aastane A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada (või Srila Prabhupada, nagu kutsuvad armastavalt teda tema õpilased) – vaimne õpetaja, kõrgeim Jumala pühendunu –  Ameerika suunas väikesel kaubalaeval Jaladuta! Tal oli kaasas üks reisikohver, vihmavari, natuke riisi, 40 ruupiat (tol ajal 7 dollarit) ning mõned kastid raamatuid. Tal ei olnud raha, sõpru, järgijaid, ega tugevat tervist. Kõik, mis ta omas, oli tema vaimse õpetaja juhendus. Vaimne õpetaja oli tal palunud tutvustada läänemaailmale veedalikke tarkusi, teadmisi Jumalast ja meie igavestest suhetest Temaga.

Vaatamata raskustele, tõi Bhaktivedanta Swami aastatel 1965 kuni 1977 Krišna praktiliselt kõikidesse maailma suurimatesse linnadesse ning pannes aluse Rahvusvahelisele Krišna Teadvuse Ühingule.

  • Ta avas 108 templit viiel kontinendil ja sõitis 12 korda ümber maakera.
  • Ta on kirjutanud ja avaldanud üle 50. raamatu, mis on tõlgitud rohkem kui 70. maailma eri keelde ning mõningaid neist teostest kasutatakse õpperaamatutena maailma kõige kuulsamates ülikoolides.

Algusaegadel, kui Srila Prabhupadal polnud veel järgijaid, kirjutas ta isiklikult käsikirju oma ajakirjale „Back To Godhead“ (Tagasi Jumala Juurde), toimetas neid, köitis neid, lasi trükkida ja isegi levitas esimesed eksemplarid India tänavatel, olles kantud soovist rahuldada oma vaimset õpetajat Srila Bhaktisiddhanta Saraswati Thakurat.

Bhaktivedanta Swami silmapaistvamad omadused olid tema võnkumatu alandlikkus,  heasoovilikkus kõigi suhtes, lihtsus, lai erudeeritus jne. Need omadused köitsid kõiki, kes temaga kokku puutusid. Üleüldise silmakirjalikkuse ja küünilisuse ajastul kujutab tema elu haruldast eeskuju järgimiseks, mis on hädavajalik igaühe jaoks meist. Lihtne elu ja kõrge mõtlemine –  justnimelt selles suunas ta innustas kõiki keda ta oma teel kohtas.

George Harrison (The Beatles) Srila Prabhupadast

“Ta oli täiuslik näide kõigele, millest ta rääkis. … Srila Prabhupada avaldas suurt mõju kogu maailmale. See panus on mõõtmatu … Omamata vähimatki materiaalset omandit, peale Krishna teadvuse, inspireeris ta  tuhandeid inimesi saama Krishna pühendunuteks. Ta rajas liikumise, mis on jäänud püsima ka peale tema lahkumist ning see jätkab kasvamist. Liikumine tugevneb ja kasvab päevpäevalt, mis on imetlusväärne. Mida rohkem inimesed vaimselt tärkavad, seda sügavamalt nad teadvustavad Srila Prabhupada sõnu ja seda kui palju ta neile on jätnud.“

Soovid lugeda Srila Prabhupada eluteekonnast põhjalikumalt?

A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada täpne biograafia on nüüd kättesaadav ja loetav eesti keeles!

Raamat “Prabhupada” (Sinu Igavene Heasoovija). Autor Satsvarupa das Goswami.

Srila Prabhupada ingliskeelseid loenguid saad kuulata SIIT